O
Reaction score
1

Profile posts Postings Media About

  • Hi. Olenka. I hope that you are OK ! I have very similar symptoms like yours (and polypasyc changes in my EMGs. I feel hopeless, every day ... :( ). Could you please give some updates. Are you better now and what happened with the second EMG ? I hope that everything will be fine ...
    Moge powiedziec smialo, ze jak przestalem o tym myslec i skupiac sie na tym, te objawy przestaly istniec.

    W kazdym razie trzymam kciuki za Twoje EMG.Ja niestety musze sie uzbroic w cierpliwosc,bo w ciagu miesiaca bylem u neurologow, ktorzy nie chcieli mnie wyslac na EMG, wiec musze czekac na cos powazniejszego... :(
    Sorry za spam, ale nie dalo sie wyslac jednej wiadomosci, bo za duzo znakow xd
    E
    Einsoczen
    W sumie jakby sie tak zastanowic to kazdy z tych "rakow", ktore mialem w glowie, moglbym przypisac tez objawom ALS...
    O
    oleanka
    Nie pocieszę Cię. Ja zrobiłam EMG, żeby się uspokoić, a wyszło na odwrót, bo mam zły wynik. :-/ Przeczytałam Twój wpis. Faktycznie fascykulacje nie są tak naprawdę istotne w ALS. One mnie najmniej martwią tak naprawdę. Mój mąż dostał fascykulacji po tym, gdy zobaczył je u mnie i się zdenerwował. Także wiem, że fascykulacji można dostać z nerwów.
    O
    oleanka
    Niestety mam wiele innych rzeczy, które niestety nie mogą być wyjaśnione stresem. Np. badanie EMG, badanie neurologiczne z nazbyt "żywym" odruchem po lewej, spuchnięty język etc. Ja już się trochę przygotowuję na najgorsze, szczerze mówiąc. Niestety pogarsza mi się z każdym dniem mimo, że nie mam jakiegoś ogromnego stresu w życiu (oprócz podejrzenia SLA).
    8. tight left jaw muscle
    12. fasciculations all over my body, feelings of current under my skin, crawling, water drops, touch, vibrations
    Te 5 objawow, ktore wymienilas - a szczegolnie problemy z jama ustna - to na 90% nerwica, albo i nawet alergia. Sam mam wrazenie, ze mam problemy z polykaniem, baaa doslownie przed chwila ugryzlem sie w jezyk w trakcie jedzenia banana.
    O
    oleanka
    Tak, sugerowali mi też alergię. No i zmiany hormonalne po porodzie. Ja mam nadzieję, że mają rację. Z tym, że 8. u mnie wygląda typowo jak spasticity w SLA - przy mocnym otwieraniu buzi, ten mięsień jakby "szarpie". Mam też clonus. Także u mnie to trochę bardziej skomplikowane. Momentami wręcz modlę się, żeby to było np. stwardnienie rozsiane... Taki człowiek się robi dziwny, gdy się boi.
    E
    Einsoczen
    Na jakiej zasadzie dziala u Ciebie ten clonus? Z tego co wiem to clonus dziala wtedy gdy na konczyne oddzialuje drugie ciaglo przy szarpnieciu. Na filmikach na YT ladnie to widac. U mnie np. po otworzeniu ust (jak chcialem sprawdzic czy mam fascykulacje jezyka) drgaja mi wargi.
    I rozumiem to w 100%. Tez bym wolal z dwojga zlego, SM....
    O
    oleanka
    Wiesz co. Może to nie jest clonus, bo przecież nie jestem lekarzem i nie umiem tego stwierdzić. Po prostu jest takie szarpanie rękami i nogami... Skurcze mięśni i odczucie wręcz palenia w nich. Co do drgania ust po otworzeniu, to moje też drgają, ale to chyba normalne jest - nie zaniepokoiło mnie to. A fascykulacje języka, to ciężko samemu ocenić-musi to być lekarz.
    Przeczytalem Twoj ostatni post i faktycznie jest tam kilka niepokojacych objawow, ktore sam mam, a ktore mozna tez przypisac do kazdej innej choroby, natomiast chcialbym sie skupic przede wszystkim na:

    1. lots of saliva and my ears plugging from time to time
    2 .hoarse voice
    3. trouble swallowing,
    Czesc!
    Na poczatku sie przedstawie, mam na imie Artur, mam 28 lat. Jestem w trakcie diagnostyki na ALS. Bylem u dwoch nerugolow, ktorzy odeslali mnie z kwitkiem, ze to nerwica. Tere fere.
    Faktycznie lecze sie na nerwice juz 4 tydzien, ale oprocz poprawy nastroju, moje objawy nie ustepuja. Czekam tylko, az ktoregos pieknego dnia obudze sie z niemozliwoscia ruchu ktorejs z konczyn/palcow....
    O
    oleanka
    Hej Artur. Rozumiem Cię. Lekarze sugerują mi depresję poporodową, ale ja nie czuję się w żaden sposób "zdepresjonowana". Tak czy siak, pójdę do psychologa / psychiatry. Jak już pisałam w temacie - będę go potrzebować, jaka by moja sytuacja nie była (albo jestem szalona albo poważnie chora...).
    E
    Einsoczen
    O tak, powiem Ci szczerze, ze lepiej jest faktycznie brac te anty-depresanty. Pomagaja bardzo na umysl :)
  • Loading…
  • Loading…
  • Loading…
Back
Top