Status
Not open for further replies.

lata07

Member
Joined
Jul 11, 2012
Messages
12
Country
EU
State
EU
City
ljubljana
hello everyone..
i m someone who need advice and help. I sarted to have fasciculation in all body since 1 year and 9 month. on the begining when i move my head in one side started to tingling in my head. that is passed long ago. than started to pain me one muscle in my back and my back. in my arm finger move mykymia, that is lasted some time and stop. my right ear and behind him started to a little pain and crackle. my right ear i fell dry sometimes, couple month yes, couple not. i have fasciculation in my tongue. Some day i have, 2 day not and like this almost 2 years. i was in neurologist and no babinski, no hiperreflexy.. i must tell that my pain in my back is behind my blades. and when i move my back or i deep breath started fasciculation in my leg and mykymia in my leg toes. i feel sometimes in my throat spasm. i feel tingling sometimes in my arm, and leg. can someone tell me what think and some advice, als or something else?
 
Hello lata07,

No, what you are describing does not sound like ALS to me. At all. You must have been searching D oc t or Go og le quite a bit to come up with having some myokymia. I also imagine you read that it happens often in normal people, and can be caused by too much caffeine, fatigue, stress, lack of sleep, etc. Anyways, the tingling, crackling, pain, and dry ears have nothing to do with ALS. If you are not comfortable with the opinion of the neurologist you consulted, you should by all means consult another one.
 
ALS does not present with sensory issues, such as tingling or pain. Did your neurologist perform a nerve conduction velocity study or an EMG? What about an MRI? Again, doesn't even sound remotely like ALS. As to what it could be, I have no way of knowing.
 
tnx for answering me. i dont know what it is, but i have big stress because als.. when i move my back in some pozicion, when i put my head down and my neck, i can feel fasciculation in my legs and something which moves my toes, its caled mykymia. i feel the same in my tongue, when i move my back. this muscle is very pain, when i deep breath or something. when i move back in some pozicion i feel tingling, like when its cold and we tingling, fells like this. i dont know what i think...
 
momiche i think dry eye but i write wrong
 
Itching, burning, cracking are not symptoms of ALS? Visit the a neurologist in KCLJ ................. :!: opusteno samo, bices ok !
 
Based on what you have described, you no longer have to stress over als.
 
hej, ti si iz srbije jel. daj mi reci što misliš o mojim simptomima? imam 23 godine i luda sam više od tih simptoma. ne mogu normalno funkcionirati samo mislim o toj bolesti. kako je vama počela ako smijem pitati i što vi mislite o mojim simptomima? oni su počeli kada sam napunila 22 godine. meni počnu fascikulacije u licu i nogama kada se sagnem ili uradim neki pokret sa kičmom. inače kada su počele fascikulacije počela me boliti i kičma, posebno taj mišić, kada ga pritisnem nekako lopaticom u nekom pokretu odmah mi lagano trzaju prsti od noge. bila sam kod neurologa koji je utvrdio da su mi živci uredni, lupao me čekićem radio testove na reklekse i sve je bilo ok. nekada mi trnci prođu nogom i rukom i nekada kao neko podrhtavanje struja u nozi, posebno u toj na kojoj je strani gdje me kičma boli. kada vrat okrenem u nekom smijeru ili okrećem s njim, počnu mi fascikulacije u ruci i to odmah pretsne, znači trzne sekundu, dvije i to je to. oprostite što sam vas udavila svojim pitanjima.. ja sam iz hrvatske, samo sam bezveze napisala da sam iz ljubljane jer dosta ljudi ne zna za hrvatsku. nadam se odgovoru, veliki pozdrav



you think my symptoms no sund like als? do some of you who have als fasciculation when push back or move in some pozicion or fasciculation comes spontanly?
 
Hello lata07,

off your computer, you have 23 years early for ALS !

Da ja sam iz Srbije. Trebala si u prvom postu da kazes da imas 23.godine rekli bi ti da ides da radis ono sto rade mladi tvojih godina......................... ;)
ALS je podmukli,nepredvidivi monstum koji se razvija godinama a u nekim slucajevima i decenijama! Cak da je u pitanju FALS (familijarni ALS) RANO JE on se javlja najranije u 30-tim godinama! Fascikulacije se mogu javiti iz razlicitih razloga npr. zbog premorenosti , sportisti su najbolji primer!

Dijagnostički kriteriji za ALS:

1)Prisutnost znakova (pozitivni kriteriji):

• Klinički i EMG znakovi oštećenja donjih motornih neurona (DMN)
• Znakovi oštećenja gornjih motornih neurona (GMN)
• Progresija simptoma i znakova

2)Odsutnost sljedećih simptoma:

•Osjetni simptomi
•Poremećaji kontrole sfinktera
•Poremećaji vida
•Autonomna disfunkcija
•Znakovi poremećaja bazalnih ganglija
•Demencija tipa Alzheimer

3)Simptomi koji podržavaju dijagnozu ALS:

•Fascikulacija u jednoj ili više regija
•Neurogene promjene u EMG
•Uredne brzine provođenja osjetnih i motornih vlakana
•Odsustvo bloka provođenja

Preporučena dijagnostička obrada:

Krv i serum,

Hematološka i biokemijska obrada (uključujući vitamin B12, folnu kiselinu, elektroforezu i imunoelektroforezu proteina seruma, TSH, FT4, FT3, PTH, elektroliti: Na, K, Cl, Ca, P

Neurofiziološka dijagnostika

-Elektromiografija
-Elektroneurografija

Radiološka dijagnostika
-MR (mozak/vratni dio kralježnice, prsni i slabinski dio kralježnice)
-Rtg srca i pluća

U nekim slučajevima:

Krv i serum,

ACE, laktat, heksozaminidaza A i B, antigangliozidna protutijela, anti Hu i MAG, imunološka obrada, anti NAchR i MuSK, serologija na B burgdorferi, viruse (uključujući HIV)

Likvor,

Stanice, citologija, proteini, glukoza, laktat, elektroforeza, serologija na neurotropne viruse i B burgdorferi.

Urin,

Kalcij, olovo u 24-satnom urinu, živa, mangan.

Nakon neurološkog pregleda, anamneze, učinjene dijagnostičke obrade i praćenja bolesnika dijagnozu ALS možemo postaviti s različitim stupnjem sigurnosti i ona se treba temeljiti na prihvaćenim kriterijima:

1)Klinički sigurna ALS:
-Znakovi oštećenja GMN i DMN u tri regije

2)Klinički definitivna ALS-laboratorijski podržana:
GMN i/ili DMN znakovi u jednoj regiji i nalaz genetske obrade da je bolesnik nositelj patološkog gena.

3)Klinički vjerojatna ALS:
-GMN i DMN znakovi u dvije regije s UMN znakovima rostralno od DMN znakova.

4)Klinički vjerojatna ALS-laboratorijski podržana:
-GMN znakovi u jednoj ili više regija i DMN znakovi u EMG nalazu u najmanje dvije regije.

5)Klinički moguća ALS:
-GMN i DMN znakovi u jednoj regili ili GMN znakovi u dvije regije ili GMN i DMN znakovi u dvije regije bez GMN znakova rostralno od DMN znakova.

PS. I apologize to members of the forums due to the use of Serbian language.

Nikola
 
a da li iko sa alsom ima ovakve simptome sa kičmom, kadase sagne ili uradi neki pokret da počmu fascikulacije. kao da mi nešto iritira pritišće mišić u kičmi. da li je moguće to? i što vi mislite dali ja imam als po mojim simptomima.tu kod vas piše da je als kada su fascikulacije u svim regijama tijela. ja ih imam od pete do glave. neki korisnici ove stranice su mi napisali da su fascikulacije u alsu uglavnom u jednom mišiću i da onda napreduju dalje. što vi mislite o mojim simptomima?
 
što mislite dali sve to može biti od kičme?
 
i have cracling in right ear too. sometimes dry eye. is mykymia symptom of als?
 
i have dry throat in one side of throat. can you tell me what you think about that? is that symptom of bulbar als? thank you glupavomomiche, you help me with answers
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top